Pirátská internacionála

Pirátská internacionála

Pirátská internacionála je mezinárodní neziskové a nevládní hnutí, které zastřešuje jednotlivé Pirátské strany z celého světa. Stejně jako Pirátská hnutí je tato organizace velice mladá, byla založena v roce 2010 a sídlo má stejně jako EU v Bruselu.Pirate Parties International (PPI)

Pirátská internacionála sdružuje Pirátské strany ze 44 zemí světa. Pirátské strany vznikaly především ve vyspělých zemích jako protiváha lobbistickým a oligarchickým stranám. Pirátské strany se také snaží přinášet svěží a promyšlené změny v oblasti egovrnmentu a internetu.

Po roce 2015 se Pirátské strany začaly prosazovat také do parlamentních těles v mnohých vyspělých státech. Příkladem může být také Česká republika, kde Ivan Bartoš dotáhl Piráty k neuvěřitelnému dvojcifernému výsledku ve volbách 2017.

Silná Pirátská strana je také v Německu. PIRATEN byla založena již v roce 2006 po vzoru průkopnické Pirátské strany ve Švédsku.

Pirátské strany, hnutí i samotná Pirátská internacionála se silně zaměřuje na problematiku patentů a autorských práv. Toto téma stálo také na počátku vzniku těchto politických stran. Mnohými jsou Pirátské strany považovány jako antikapitalistické až anarchistické.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *