Pirátská internacionála

Pirátská internacionála je mezinárodní neziskové a nevládní hnutí, které zastřešuje jednotlivé Pirátské strany z celého světa. Stejně jako Pirátská hnutí je tato organizace velice mladá, byla založena v roce 2010 a sídlo má stejně jako EU v Bruselu.Pirate Parties International (PPI)

Pirátská internacionála sdružuje Pirátské strany ze 44 zemí světa. Pirátské strany vznikaly především ve vyspělých zemích jako protiváha lobbistickým a oligarchickým stranám. Pirátské strany se také snaží přinášet svěží a promyšlené změny v oblasti egovrnmentu a internetu.

Po roce 2015 se Pirátské strany začaly prosazovat také do parlamentních těles v mnohých vyspělých státech. Příkladem může být také Česká republika, kde Ivan Bartoš dotáhl Piráty k neuvěřitelnému dvojcifernému výsledku ve volbách 2017.

Silná Pirátská strana je také v Německu. PIRATEN byla založena již v roce 2006 po vzoru průkopnické Pirátské strany ve Švédsku.

Pirátské strany, hnutí i samotná Pirátská internacionála se silně zaměřuje na problematiku patentů a autorských práv. Toto téma stálo také na počátku vzniku těchto politických stran. Mnohými jsou Pirátské strany považovány jako antikapitalistické až anarchistické.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *